Вкорочення, подовження, потовщення ноги у дитини. Батьки, зверніть увагу на судини!

Навіть незначна різниця в довжині кінцівок у Вашої дитини потребує обов’язкового відвідування дитячого ортопеда. Це може бути вкорочення або видовження кінцівки, зміна об`єму, її деформація, обмеження рухів в суглобах, що призводить до порушення пересування та інших ортопедичних ускладнень. Однією з причин виникнення даних проявів може бути патологія судин.

Вроджені вади судин (ангіодисплазії або ж судинні мальформації), до яких відносять  синдром Кліппеля-Треноне, синдром Паркса-Вебера-Рубашова – це захворювання, які характеризується порушенням розвитку судин та тяжкими змінами кровообігу,  що в деяких випадках призводить до виникнення ортопедичної патології.

Збільшення довжини та об`єму ураженої кінцівки, обмеження рухів в суглобах є характерними ортопедичними проявами для даної патології, що призводять до порушень ходьби, опори та косметичного дефекту. Вони можуть з’являтися починаючи від народження і до підліткового віку.

Клінічні прояви.

Клінічна картина при вроджених судинних порушеннях досить різноманітна, оскільки характер та ступінь проявів симптомів залежить в першу чергу від локалізації аномалї судин та об`єму скидування крові. Об`єм скидування визначається формою захворювання. Класичні прояви включають в себе: пігментні плями від яскраво-рожевих до коричневого кольору у вигляді «географічної карти», варикозно-розширені вени по зовнішній поверхні кінцівки, частковий гігантизм. Частота цих трьох симптомів – 30-35%.

Зміни в кінцівці, характеризується її подовженням та потовщенням, що обумовлено підвищенням кровообігу як в зонах росту кістки так і м’яких тканинах.

Наш досвід.

В нашій клініці хворі з даною патологією проходять обстеження із застосуванням сучасних методів обстеження: ультразвукової доплерографії, кольорового дуплексного сканування, оглядової рентгенографії, комп’ютерної томографії та ангіографії.

Проводиться консервативне лікування, що полягає у компенсації видовження (в середньому 1-2 см) ураженої кінцівки шляхом призначення індивідуальних ортопедичних устілок під здорову кінцівку або застосування спеціального ортопедичного взуття з компенсацією.

У разі хірургічного лікування методом вибору корекції довжини ураженої вродженою судинною мальформацією кінцівки є тимчасове блокування зон росту ’’управління ростковими зонами’’ в ділянці колінного суглоба. Це дозволяє ефективно досягнути корекцію довжини кінцівки за допомогою малоінвазивних технологій. На наш погляд дана методика є найбільш ефективною, малотравматичною та перспективною.

У разі необхідності при значних вкороченнях чи видовженнях з метою корекції в клініці застосовується метод видовження кінцівки шляхом накладання апаратів зовнішньої фіксації.

Також в клініці проводиться усунення контрактури в суглобах шляхом накладення шпице-стержневого апарату.

Таким чином важливим аспектом ефективного лікування ортопедичних проблем при даній патології є своєчасне звернення батьків до ортопедів. 

Вам також має сподобатись...