Тимчасове блокування зон росту

ТИМЧАСОВЕ БЛОКУВАННЯ ЗОН РОСТУ

Виправлення різниці довжини кінцівок у дітей можна досягнути шляхом:

  • Подовження вкороченої кінцівки
  • Уповільнення росту довшої кінцівки

Уповільнення росту довшої кінцівки

За ріст кісток у довжину відповідають хрящові зони росту. Вони розташовані поблизу кожного кінця кістки. Найшвидший ріст кісток нижніх кінцівок відбувається біля колінного суглоба.

Тимчасове блокування зон росту (епіфізіодез) – це малотравматична хірургічна процедура, при якій шляхом впливу на росткову зону сповільнюється ріст кістки. Блокування зон росту – це варіант корекції різниці довжини кінцівок від 2 до 5 см.

У нашій Клініці виконується тимчасове блокування зон росту 8-подібними пластинами. Блокування зон росту проводиться на довшій нозі. З обох сторін росткової зони встановлюються пластинка та гвинти. Це призводить до уповільнення росту довгої ноги і дає короткій нозі можливість її «наздогнати» в процесі росту, щоб коротка нога зрештою відповідала довжині довгої ноги.

Ми використовуємо декілька методів для точного прогнозування різниці довжини кінцівок (метод Green-Anderson та Paley growth) до моменту закінчення росту та визначаємо найбільш оптимальний вік для проведення блокування зон росту.

Після операції дитина повернутися до звичайного життя через 2 – 3 тижнів. В подальшому проводиться регулярне спостереження (кожні 3-6 місяці) за ростом кінцівок дитини. Зазвичай час загальний період для досягнення корекції різниці довжини кінцівок складає 1,5-2 роки. Після досягнення корекції металеве фіксатори видаляються, після їх видалення зони росту продовжує нормально функціонувати.

Вам також має сподобатись...