Подовження кінцівки

ПОДОВЖЕННЯ КІНЦІВКИ

Виправлення різниці довжини кінцівок у дітей можна досягнути шляхом:

  • Подовження вкороченої кінцівки
  • Уповільнення росту довшої кінцівки

Подовження кінцівок – це поступовий процес, при якому кістки і м’які тканини (шкіра, м’язи, нерви) повільно збільшуються у довжині. Зазвичай процес займає кілька місяців. Подовження кінцівок також може поєднуватися з поступовою або одночасною корекцією деформацій.

У нашій Клініці виконується подовження стегнової кістки та кісток гомілки, плечової кістки та кісток передпліччя.

Ми можемо подовжити кінцівку на 8-10 см за одне подовження.

Проведення подовження кінцівки у зовнішньому апараті

Під час операції кістка пересікається та формується 2 окремих кісткових фрагменти. Хірургічна процедура пересічення кістки називається остеотомією. Встановлюється пристрій для подовження кістки. Ми використовуємо різноманітні шпицеві (апарат Ілізарова), стержневі (апарат Костюка) та комбіновані шпице-стержневі апарати.

Процес подовження проходить в декілька етапів.

  1. Період спокою. Перші 7-10 днів після операції відбувається процес загоєння рани.
  2. Період дистракції. У цей період за допомогою апарату 2 кісткові фрагменти повільно розтягуються зі швидкістю 0,5 – 1,0 мм за день. У процесі розтягнення у проміжку між кістковими фрагментами формується нова кістка – вона збільшує загальну довжину кістки. Нова кістка називається кістковим регенератом. Період дистракції триває до моменту досягнення необхідної довжини.
  3. Період консолідації. У цей період кістковий регенерат повільно твердне. У цей період дитина може почати ходити на милицях (при подовженні кісток ноги) або носити певну вагу (при подовженні кісток руки). До кінця лікування дитина може ходити без милиць.

Зазвичай кістку можна подовжити на 4 – 5 см, для досягнення цього знадобиться приблизно 5-6 місяців (2 місяці подовження та додаткові 2 – 3 місяці для формування нової кістки).

Після повного формування кісткового регенерату апарат видаляється.

Вам також має сподобатись...