Гнучка плоска стопа

ГНУЧКА ПЛОСКА СТОПА

Коли дитина стоїть, склепіння стопи відсутнє. Коли дитина стає навшпиньки та розгинаються пальці стопи, склепіння з’являється. У таких випадках говориться про гнучку плоску стопу.

Гнучка плоска стопа часто зустрічається у дітей. Хоча батьків часто турбує сплощення стоп у дитини, яке може призвести до постійної деформації або інвалідності, проте більшість дітей в підсумку переростають гнучкість стопи без будь-яких проблем у дорослому житті. Гнучка стопа зазвичай безболісна і не заважає ходьбі або заняттю спортом.

Більшість дітей народжуються з незначним склепінням стоп. У міру того, як дитина росте і ходять, м’які тканини стопи укріплюються, що поступово формує склепіння стоп. Гнучка плоска стопа вважається варіантом нормальної стопи до 5 років.

Якщо гнучка плоска стопа зберігається до підліткового віку, дитина може відчувати ниючий біль по внутрішній частині стопи.

Діагностика

При огляді дитини лікар оцінює форму стопи та рухи у суглобах. Однією з причиною формування гнучкої стопи є функціональне вкорочення ахілового сухожилля.

Лікування

Лікування гнучкої плоскої стопи потрібно тільки в тому випадку, якщо ваша дитина відчуває дискомфорт при ходьбі.

  1. Проведення вправ на розтягнення ахілового сухожилля та вправ на укріплення м’язів гомілок та стоп.
  2. Ортопедичні устілки. Якщо неприємні відчуття зберігаються, рекомендується використання м’яких ортопедичних устілок, які можуть допомогти зняти біль і втому в ногах вашої дитини. У більшості випадків використання ортопедичних устілок не впливає на розвиток склепіння стопи.

У невеликого числа дітей гнучкі плоскі стопи не виправляються з ростом, стають жорсткими та фіксованими. У цих випадках стопи потребувати детального обстеження та вибору тактики лікування.

Хірургічне лікування рекомендовано у підлітків з постійним болем. Операція, як правило, виконується для створення склепіння стопи і подовження сухожиль, які вкорочені.

Вам також має сподобатись...