Недосконалий остеогенез – ортопедичні проблеми та їх вирішення.

Пацієнтів з недосконалим остеогенезом в повсякденному житті називають «кришталевими дітьми»

Для цього захворювання характерним є численні патологічні переломи кісток тулуба та кінцівок, їх деформації, з можливою втратою пацієнтами здатності до пересування. Ортопедичні проблеми у пацієнтів з недосконалим остеогенезом є ведучими, виходять на перший план та діагностуються майже у 100 % пацієнтів.

Ведучими проявами захворювання є численні переломи кісток скелету, особливо кісток нижніх кінцівок. Відомо, що тяжкість захворювання залежить від його типу, що  в свою чергу визначає розвиток та перебіг ортопедичної патології.

Скаргами усіх пацієнтів та батьків пацієнтів дитячого віку є: деформації кінцівок та тулуба, часті переломи кісток тулуба та кінцівок (від трьох до 100), порушення функції пересування або її втрата, порушення слуху (тугоухість) та карієс.

Основними проявами у «кришталевих дітей» переломи кісток кінцівок та тулуба (ребер, компресійні переломи хребців), вісьові деформації кісток кінцівок та їх вкорочення, деформації черепа, грудної клітки (колоподібна чи бочкоподібна), тазу, низький зріст пацієнта. Деформації кінцівок постійно прогресують, що пов’язано з численним патологічними переломами кісток та з вираженим остеопорозом.

У арсеналі сучасних лікарів-ортопедів існують новітні методи обстеження пацієнта, які дозволяють встановити діагноз недосконалого остеогенеза.

 

У клініці впроваджені сучасні методи лікування ортопедичної патології у пацієнтів з недосконалим остеогенезом: медикаментозна терапія остеопорозу біфосфонатами (паміред та ін.), в тому числі передопераційна підготовка та підтримуюча терапія;  хірургічні втручання з корекції вісьових деформацій кісток із застосуванням інтрамедулярних телескопічних «ростучих» конструкцій, в тому числі удосконалених.

Застосування даних методик при своєчасному зверненні у спеціалізований ортопедичний заклад у всіх випадках захворювання дозволяє провести корекцію деформацій кісток та металоостеосинтез патологічних переломів, попередити наступні переломи та виникнення повторних деформацій, покращити або відновити у пацієнта можливість до пересування.

Вам також має сподобатись...