Деформація стоп та прогресуюча м’язова дистрофія – чи існує вірне рішення?

Деформація стоп та прогресуюча м’язова дистрофія – дві невід’ємних складових одного процесу.

Прогресуюча м’язова дистрофія – спадкове захворювання, що уражує м’язи людини та характеризується їх слабкістю та атрофією, порушенням та втратою здатності до пересування.

Причина прогресуючих м’язових дистрофій є відомою, її складають генні мутації з наступним руйнуванням та порушенням функціонування м’язів, виникненням ортопедичних проблем.

Для прогресуючої м’язової дистрофії характерними є скарги батьків немовлят та дітей на м’язову слабкість. Діти із цим захворюванням відрізняються помітною фізичною “пасивністю”, пізнім періодом початку утримування голови, сидіння, пересування. У підлітковому віці для дітей характерним є часте падінням під час бігу, невпевнена хода, м’язова стомленість, яка спостерігається під час фізичного навантаження.

Основною ортопедичною проблемою прогресуючої м’язової дистрофії, що призводить до інвалідизації пацієнтів на тлі м’язової слабкості є деформація стоп, що зустрічається майже у всіх пацієнтів. Серед інших проблем – сколіоз, обмеження рухів в суглобах, деформації кінцівок, звих стегон, гіпермобільність у суглобах.

Лікування деформації стоп у хворих на прогресуючу м’язову дистрофію є складною проблемою, проте на сьогоднішній день хірургічні втручання, як на м’яких тканинах так і на кістках, що використовуються для корекції деформацій стоп дозволяють при тяжких формах захворювання досягнути корекції деформації стоп та суттєво продовжити функцію пересування, а при доброякісних – усунути деформацію стоп та досягнути стійкого результату, покращити пересування пацієнта.

До лікування:

Після хірургічного лікування:

 

Данні втручанні повинні враховувати увесь спектр клінічних, біохімічних та електроміографічних методів дослідження.

Своєчасність корекції деформацій стоп є важливим аспектом у прогнозуванні ефективного результату лікування пацієнтів з прогресуючою м’язовою дистрофією.

На сьогодні, в клініці розроблена та впроваджена сучасна система консервативних й оперативних заходів лікування ортопедичних проявів захворювання, в тому числі деформацій стоп. Вона базується на урахуванні темпу перебігу хвороби (повільно прогресуючий, швидко прогресуючий, злоякісний), даних додаткового обстеження пацієнта (клінічний, електроміографічний та біохімічний) та включає в себе оперативні втручання, що використовуються при відповідних до ортопедичних проблемах.

Вам також має сподобатись...